KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnål 17067252

nr 1706 7252

Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige

Torrnål, "Afton". Signerad, numrerad 13/15, daterad 1990. Bildmått: 9x7, yttermått inklusive ram: 37x29

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 2 juni 2025
kl 19:43:37

Gunnar Norrman

Läs mer om Gunnar Norrman